Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rafał Kruczkowski zmarł 3 grudnia 2015 roku

dodano 2015-12-04 17:37 w kategorii: Ludzie

Z każdą śmier­cią człowieka gi­nie cały niez­na­ny świat. Tak pisał Antoine de Saint-Exupery lecz ja miałem szczęście choć odrobinkę poznać świata Rafała Kruczkowskiego. Lekarza, radnego społecznika człowieka dla którego nie było rzeczy niemożliwych. Jako aktywny radny ciężko pracował przede wszystkim w komisji zdrowia, walczył o sprawy związane z polityką zdrowotną Zabrza, szczególnie o szpital, a były to ciężkie czasy dla lecznictwa zamkniętego, głębokich zmian strukturalnych w lecznictwie otwartym i specjalistycznym. Interesowały go problemy mieszkańców i dzielnicy ale przede wszystkim myślał w kategoriach miejskich. Potrafił spojrzeć dalej, ponad interes „partyjny” powalczyć o Zabrze. Współpraca z Rafałem to była przyjemność, zawsze profesjonalny, merytorycznie i dobrze przygotowany do dyskusji i otwarty na argumenty innych. Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili, jest zawsze gościem nie na czas…. Jarosław Więcław Przewodniczący RM SLD Zabrze


Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.