Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Po pierwszej turze wyborów na PRZEWODNICZĄCEGO SLD

dodano 2016-01-17 10:34 w kategorii: Kraj

Dnia 16.01.2016 w naszej partii członkowie SLD uczestniczyli w bezpośrednich wyborach na Przewodniczącego SLD. Do listy 61 członków który byli wyznaczeni przez Sekretarza Generalnego do wzięcia udziału w wyborach w Zabrzu, komisja dopisała 8 członków z czynnym i biernym prawem wyborczym już w czasie trwania spotkania. W tym samym czasie Rada Miejska wybierała Delegatów na Kongres.

Ten dzień osobiście także dla mnie był bardzo ważny, ponieważ syn czynnie uprawiający sport od jedenastego roku życia, postanowił reprezentować swój klub sportowy w Czechach (Republika Czeska). Udało mi się połączyć te dwa tak ważne dla mnie wydarzenia. Syn poprawił swoją "życiówkę" w występach halowych, jest z nich zadowolony. Ja siedząc na trybunie zauważyłam i porównałam z naszymi  polskimi zawodami w których od czasu do czasu biorę udział:

Czechy

 

Polska

Widoczna ochrona, duża ilość pracowników

 

Nie zauważalna ochrona zawodów

Z każdego rodzaju jedzenia niewielki wybór ale świeżo i tanio

 

Niesmacznie i drogo

Wyjazd bez opiekuna

 

Różnie

Przed rozpoczęciem biegu, jeden z sędziów podszedł i wskazał miejsce które synowi przydzielono

 

Nie zauważyłam takiej pomocy dla startujących  z poza naszego kraju

Startował w pierwszej grupie (przydział do grupy wg dotychczasowych wyników)

 

Często pozbawiany startu w pierwszej grupie, mimo wyników lepszych od niektórych w niej startujących

Dostał najlepszy pas startowy

 

Moje odczucia przeciwne

Więcej zabawy, luzu

 

Za dużo biurokracji

Wszystko najlepsze dla zawodników

 

Minimalizm

Będę z nim wyjeżdżać (byłam kierowcą)

 

Ograniczę

Moje wychowanie w domu rodzinnym było ponadczasowe a geny które dostałam nie pozwalają mi na zachowanie które inni uważają za normalne. Gdy  porównam tę tabelę do wewnętrznej sytuacji SLD to widzę to samo. Znudziło mi się punktowanie i udowadnianie, że nie prawda nie jest prawdą. Ile razy można przestrzegać przed oparzeniem? Nawet zwrotne informacje, że coś tam zostało poprawione nie przynosi już satysfakcji, bo "wygrana" zrobiła się gorzka i jest niesmaczna. Sekretarz RM SLD Zabrze Teresa HałgasKomentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.